Як зберігати пелети?

Біопаливо у вигляді гранул використовується для обігріву приміщень у приватних будинках, на громадських та промислових об’єктах. Пелети використовуються у спеціальних котлах, у тому числі з автоматичним завантаженням. Це паливо із високою температурою горіння. Важливо організувати правильне зберігання пелетів. Це дозволить зберегти початкові якості палива.

kak-khranit-pellety-blog-1

Складування у приміщенні

Є кілька рекомендацій щодо того, як зберігати пелети. Гранули фасуються на виробництві у спеціальні мішки та біг-беги. Важливо забезпечити відповідні умови для зберігання пелет у приміщенні. Рекомендуємо дотримуватися наступних правил, організовуючи зберігання пелет:

  • Простір повинен провітрюватись. У приміщенні має бути сухо та прохолодно.
  • Не можна зберігати паливний матеріал поблизу відкритого вогню. Інакше існує ризик, що станеться спалах та пожежа в будинку.
  • Не рекомендується складувати усі упаковки в одному місці. Мішки розкладають рівномірно по периметру біля стін. Це дозволить знизити тиск на опалювальні матеріали та унеможливити їх швидке руйнування.
  • Навіть у поліетиленових упаковках біопаливо не зберігають на землі чи бетоні. Мішки укладають на дерев’яні піддони або облаштовують настил. Якщо основа приміщення стане мокрою, це призведе до псування пелет.
  • Приміщення має бути закритим. Всередину не повинні потрапити тварини, шкідники, які можуть розірвати пакети, порушивши цілісність упаковки і розкидавши вміст.

Потрібно періодично перевіряти, чи приміщення залишається сухим, чи не піднявся рівень грунтових вод, чи не засмічена вентиляція. Якщо паливо стане вологим, його горючість та інші експлуатаційні якості погіршаться.

Облаштування місця для пелет на вулиці

Не завжди можна зберігати матеріали для опалення будинку в приміщенні. Тому можна організувати місце для складування біопалива для твердопаливного котла на вулиці. Взимку створюються найкращі умови для зберігання пелет. Вологість у цей час року низька, мішки можна складувати на снігу. Коли стає тепло, упаковки розкладають на піддони. Влітку мішки накривають брезентом. Зберігати паливні матеріали під прямим сонячним промінням не можна.

kak-khranit-pellety-blog-2

Бункер

Вигляд палива можна зберігати в герметичній ємності – бункері. Такі сховища виготовляють із пластику або металу. Їх використовують на підприємствах, у будинках для транспортування паливних гранул у камеру згоряння. Бункер підключається до механізму шнека. Довжина стрічки не повинна бути більшою за 10 м, щоб пелети не руйнувалися. Якщо порошкової маси буде багато, вона злипається у камері згоряння. Це призводить до проблем під час експлуатації котла.

Замовляйте пелети діаметром 6-8 мм у біг-бегах з дуба, сосни та іншої сировини в компанії «БіоенергоБанк». Виконується оперативна доставка власним транспортом по всій Україні.