Як роблять деревні гранули

Пелети є гранульованим матеріалом, виготовленим із різних рослинних відходів. Особливою популярністю користуються деревні різновиди біопалива. Такі гранули виготовляють із відходів деревообробки. Процес виробництва передбачає використання хімічних, токсичних сполучних. Це екологічно чистий паливний матеріал. Замовити пелети високої якості можна у компанії «Біоенергобанк». Ми продаємо біопаливо власного виробництва.

З чого роблять пелети?

Робити пелети можна з різних відходів деревообробки та аграрного комплексу. Від особливостей сировини, використаної під час виготовлення, залежать експлуатаційні якості готового біоматеріалу. Деревина має менший показник зольності, тому з неї можна виготовляти гранульоване паливо для використання у побутових котлах.

kak-delayut-drevesnye-granuly-lviv.bioenergybank.com.ua

Зробити пелети можна з тріски, стружки, тирси, обаполка, дощок, брусків та інших подібних матеріалів. Це відходи деревозаготівлі та обробних виробництв. У нашій компанії ви зможете замовити пелетні біоматеріали для твердопаливних котлів, які відповідають європейським та українським стандартам. Гранульоване біопаливо виготовляється з наступних видів сировини:

  • Сосна. Випускається у гранулах циліндричної форми. Діаметр становить 6-8 мм, а довжина – від 5 до 40 мм. Зольність паливного матеріалу не перевищує 0,5-0,7%, а вологість – 7-9%. Теплотворна спроможність 1 кг – 4,73-4,95 кВт * год.
  • Дуб. Матеріал вирізняється високою температурою горіння. Пелети мають зольність до 0,5%. Вологість не перевищує 8%. Теплоутворююча здатність пресованої деревини дуба вища, ніж у попередньої категорії, становить 5,4 кВт * год на кг. Це робить дубові пелети порівнянними за параметрами з вугіллям.

При виготовленні пелет ми не використовуємо кору та інші низькоякісні відходи.

Стадії виготовлення

Щоб зробити пелети з тирси, стружки або іншого матеріалу, створюється виробнича лінія на деревообробному виробництві. Використовується обладнання, яке послідовно впливає на сировину. Виробництво пелет із деревини виконується у кілька етапів.

Підготовчий етап

Щоб виготовити гранульоване паливо, вихідну сировину сортують. Технологія, що застосовується на виробництві, передбачає поділ сировини на чисту та брудну категорії (відходи з корою). Якщо використати другий вид сировини, якість готового біопалива буде низькою.

Первинна сировина зазвичай є неоднорідною. Для виготовлення пелетів можуть використовуватися досить великі шматки, наприклад, брус, планки, дошки, горбиль і т.д. Тому важливою умовою для подальшої обробки є подрібнення. Дробарка подрібнює великий матеріал. У результаті виходить фракція різної форми розміром до 5 мм.

Вплив високою температурою

kak-delayut-drevesnye-granuly-lviv.bioenergybank.com.ua-2

Щоб усунути зі складу зайву вологу, сировина проходить стадію сушіння. Подрібнена деревина рівномірно прогрівається. В результаті виходить матеріал із показником вологості не більше 12%. Спочатку відходи деревообробки можуть бути вологими. Відсоток вологи у матеріалі іноді сягає 65%.

Щоб прогрів був рівномірним, подрібнена сировина перемішується у спеціальному барабані. Саме тоді на деревину дме потік повітря, нагрітий до +400°С.

Якщо нагрівати дерево сильніше, технологію виробництва буде порушено. В цьому випадку зруйнується лігнін. Через це окремі фракції під час пресування не зможуть спресуватись. Гранули не будуть щільними, розсипатимуться. Через це їхня теплотворна здатність помітно знизиться.

Обробка водою або парою

Після процесу сушіння підготовлена ​​маса додатково зволожується. Це важливий етап виробництва, що дозволяє знизити знос обладнання під час пресування. В іншому випадку матриця гранулятора буде перегріватися, швидше і стиратися.

На етапі зволоження подрібнену сировину обробляють парою або рідкою водою. Підготовлений матеріал надходить у спеціальний бункер. Тут подрібнена деревина перебуває до моменту пресування.

Виготовлення гранул

Гранулювання – основний етап виробництва. З гранулятора з матрицею відповідної форми під великим тиском одержують пелети. Гранулятор складається з ножів, двигуна, валиків, що видавлюють, і матриці. Осередки мають круглу форму. Від їхнього розміру залежить діаметр готових гранул.

Зволожена та подрібнена сировина подається по транспортеру з накопичувального бункера. Матеріал продавлюється валиками через матрицю, що знімається. У цей момент на підготовлену деревну масу діють одночасно високий тиск та температура. Після матриці її зрізає ніж.

У результаті виходять пелети відповідного розміру. Після проходження через матрицю гранули нагріваються. Коли вони остигають, відбувається затвердіння.

Завершальним етапом є фасування. Для домашнього котла або печі можна закуповувати пелети у невеликих поліетиленових мішках. Зазвичай замовляють біопаливо у біг-бегах.

Щоб зробити замовлення, зателефонуйте нам або заповніть онлайн-заявку у зручний для Вас час. Наші менеджери дадуть відповідь на ваші запитання та оформлять доставку.