Як правильно вибрати пелети

Вибору типу палива для топки приватних, комерційних та промислових об’єктів приділяється багато уваги. Щоб зменшити витрати на енергоносії, використовується екологічно чистий паливний матеріал. Одним з популярних різновидів є пелети. Це гранули циліндричної форми, що відрізняються високою енергоємністю. Пелетне біопаливо перевершує за всіма параметрами дрова. Для виробництва пелетів використовується рослинна сировина. Купити якісне біопаливо можна у компанії «БіоЕнергоБанк». Це економічний біоматеріал для обігріву приватних будинків, складів, виробництв та інших приміщень.

Основні особливості

Пелетне паливо затребуване завдяки низці особливостей. Гранульований склад добре віддає тепло, будучи ефективнішим, ніж звичайні дрова. За експлуатаційними характеристиками пелети можна порівняти з вугіллям. Вибирати цей різновид біопалива можна для топки твердопаливних котлів, звичайних печей.

Переваги пелетного біоматеріалу такі:

 • Гранули досить щільні та міцні, не розсипаються при зберіганні та транспортуванні.
 • При горінні виділяється більше тепла, ніж під час використання дров. Завдяки високій тепловіддачі вироби використовують для обігріву невеликих та великих об’єктів.
 • Витрата незначна, тому біопаливо відоме своєю економічністю.
 • У складі немає токсинів, отже, пелетне паливо можна використовувати навіть астматикам, людям, які страждають на алергію.
 • Купивши додатковий пальник, ви можете автоматизувати процес подачі гранул у казан або піч, керувати температурою нагрівання.
 • Не потрібно виділяти багато місця для зберігання упаковок, біг-бігів.

Пелети виготовляють із відходів деревообробки, агропромислового виробництва, тому їхня ціна досить низька.

kak-pravilno-vybrat-pellety-blog

Як визначити якість?

Щоб отримати всі переваги використання пелетного палива, потрібно знати, на що звернути увагу на вибір. Від якості гранульованого матеріалу залежить тепловіддача, витрата та інші показники. Є кілька порад, як правильно вибирати біоматеріал для топки котла або печі:

 • Враховується вид вихідної сировини, що використовувалась під час виробництва.
 • Гранули гарної якості мають гладкі поверхні із глянсовим блиском.
 • Поверхні пелет не повинні мати тріщин, сколів.
 • Матеріал не повинен кришитися, інакше опалювальна система не зможе забезпечити необхідну тепловіддачу.
 • Важливим показником при виборі є висока жорсткість гранул. М’який матеріал кришиться, його не можна буде пересипати, транспортувати, зберігати у великих упаковках.

Біопаливо для опалення не повинно пахнути затхло. Це можливо, якщо його зберігали неправильно.

Вибір пелет

При виборі пелетного біопалива враховують, для якого опалювального обладнання набувають матеріалу. Характеристики визначаються типом сировини, використаним під час виробництва. Від цього залежить вартість гранульованого матеріалу. Потрібно звернути увагу на параметри опалювальної техніки, де планується спалювати паливо.

 • Невеликий котел або піч у приватному будинку. У цьому випадку використовується гранульоване паливо, виготовлене з деревних відходів (тирса, тріска, стружки і т.д.). Підходять соснові та дубові породи дерева. Деревні сорти мають показник зольності до 0,7%, а вологості – до 9%. Теплота горіння соснових пелет становить 4,73-4,95 кВт/кг, а дубових – 5,4 кВт/кг. Завдяки низькій зольності дерев’яні різновиди гранульованого біопалива відрізняються низьким сажеутворенням.
 • Промисловий котел або велика опалювальна установка. На виробництвах, комерційних, господарських об’єктах використовуються пелети з лушпиння соняшника. Цей матеріал має теплоту згоряння 5,1 кВт/кг. Показник зольності становить 2,5-4%, а вологості – до 9%. У вихідній сировині є невелика кількість олії.

У продажу представлене біопаливо, виготовлене за українськими та європейськими стандартами. Другий вид стандартизації, як правило, характеризується суворішими нормами, тому вироби мають низьку зольність та вологість.

kak-pravilno-vybrat-pellety-blog-2

Чому не варто використовувати дешеві пелети?

Деякі користувачі під час вибору біопалива керуються лише ціною матеріалу. Але такий підхід може призвести до серйозних наслідків:

 • Витрати помітно зростають. Отже, матеріал містить сторонні домішки, які знижують теплотворну здатність пелетного палива. Гранули низької якості кришаться, що також зменшує показник тепловіддачі.
 • Недорогий матеріал має найвищий показник зольності. Через це при згорянні утворюється багато сажі. Шар нагару швидко наростає на внутрішніх поверхнях опалювальної установки. Чистити котел і димар доведеться частіше.
 • Використовуючи вироби зі сторонніми включеннями, можна помітно скоротити термін експлуатації котла або печі. Камера згоряння, автоматика забиваються сажею, виходять із ладу.

Оформляйте замовлення з доставкою по Україні у перевіреного виробника та постачальника «Біоенергобанк». Наша компанія випускає сертифіковане біопаливо з високою теплотворною здатністю, низькою зольністю та вологістю.