Як і з чого роблять пелети?

Багато власників приватних будинків, громадських та промислових об’єктів використовують для опалення пелети. Це маленькі гранули діаметром 6-8 мм. Але з чого роблять пелети? Про це далі у статті.

Сировина, використана під час виробництва, впливає експлуатаційні якості паливного матеріалу. Тому покупцям важливо знати, як роблять пелети, як отримують пресовані гранули для котлів і печей.

Сировина для виробництва

Паливні гранули виготовляють із переробленої рослинної сировини. Це відходи деревообробних, сільськогосподарських виробництв, які пройшли спеціальну обробку. Роблять паливні пелети на спеціальному обладнанні. Іноді його встановлюють прямо на деревообробних та інших виробництвах.

Це дозволяє переробляти безвідходну сировину таких підприємств. Виробництво набуває статусу замкнутого циклу, що збільшує рентабельність процесу. При виготовленні використовується наступний матеріал:

  • Відходи із деревини. Це може бути тирса, стружка, дошки, горбиль та інше. Високі експлуатаційні характеристики відрізняються паливними матеріалами, виготовленими з дерева без кори. Випускаються пелети з листяних порід, також з хвої. Пелети з дерева з низьким показником зольності можуть використовуватись у побуті.
  • Відходи рослинництва. Це біопаливо, яке одержують після переробки соломи, стебел кукурудзи, гречки. Можуть використовуватися лушпиння рису, соняшника, лушпиння інших рослин. Це дозволяє організувати ефективну утилізацію відходів рослинництва.
  • Інші органічні відходи. Це горючі матеріали, наприклад, курячий послід. Затребувані також пелети з торфу.

Використання перелічених видів біопалива забезпечує економію під час обігріву приватного чи промислового об’єкта. У компанії «БіоенергоБанк» продаються пелети з деревини, які відрізняються високою теплотворною здатністю.

При виборі одним із вирішальних показників є зольність матеріалу. Домовласники зазвичай закуповують пелети з дуба чи сосни. Циліндричні гранули із хвої, рослинних відходів підходять для великих котлів. Якщо зольність матеріалу низька, пелети із сосни застосовують і для опалення приватних будинків.

kak-i-iz-chego-delayut-pellety-blog-1

Процес виробництва

Щоб виготовити пелети з тирси, стружки, лушпиння, соломи або іншого матеріалу, створюється виробнича лінія прямо на деревообробному або сільськогосподарському виробництві. Використовується професійне обладнання, яке впливає на сировину тиском та температурою. Для виробництва пелет із тріски, тирси, лушпиння або інших відходів виконується 6 послідовних етапів.

Подготовка

Щоб виготовити пелети з берези, сосни, дуба, лушпиння, соломи або іншого матеріалу, необхідне сортування. За технологією спочатку сировина розподіляється на чисте та брудне. До другої категорії належать відходи деревообробки з корою. Зольність біопалива на виході у цьому випадку буде високою.

Якщо матеріали з дерева нерівномірні, великі, їх подрібнюють. Це, наприклад, можуть бути бруски, планки, дошки, горбиль. Матеріал на початковому етапі переробки проходить через обладнання подрібнення. Молоткова дробарка подрібнює великий матеріал, і виході виходять дрібні фракції.

Сушіння

На наступному етапі деревний або інший рослинний матеріал слід просушити. Вологість знижується до 6-12%. Спочатку цей показник становить 65%. На подрібнену сировину, яка перемішується в барабані, діє повітря, максимально нагріте до 400°С.

Важливо, щоб температура була не вище встановленого значення. Інакше руйнується лігнін, який згодом стане сполучним компонентом при пресуванні.

Зволоження

Сучасне виробництво біопалива передбачає зволоження раніше висушеної сировини. Це необхідно, щоб матриця гранулятора експлуатувалася довго. Інакше через високе тертя ресурс пристрою значно знижується. Для цього подрібнену сировину обробляють парою або рідкою водою. Оброблена подрібнена фракція подається в накопичувальний бункер для подальших виробничих процесів.

kak-i-iz-chego-delayut-pellety-blog-2

Гранулювання

Гранулювання виконується у грануляторі. Цей пристрій складається з двигуна, ножів, валиків для видавлювання маси, матриці. Залежно від розміру осередків визначається кінцевий діаметр гранул.

Зволожений матеріал подається по шнековій лінії в гранулятор. Матриця в устаткуванні зазвичай знімна. Можна встановити решітку із осередками потрібного діаметра. Зволожена маса продавлюється через отвори. На сировину діють одночасно висока температура та тиск. На виході виходять гранули, що зрізаються ножем. Інтервал обрізки можна настроїти самостійно або використовувати заводські налаштування.

Потім гранули остигають і тверднуть. Після цього біопаливо фасується, складується та доставляється покупцям.

Вибирайте необхідний вид пелет у нашому каталозі та оформлюйте замовлення. Ми оперативно доставимо продукцію до будь-якого регіону України.