Теплотворна здатність пелет

Теплотворна здатність пелет залежить від типу сировини, використаної під час виробництва. Гранули циліндричної форми можуть бути виготовлені з рослинних, органічних відходів деревообробки або сільськогосподарських підприємств. Теплотворність пелет слід знати під час розрахунку кількості біопалива для опалення різних об’єктів. Це може бути приватні будинки, склади, господарські будівлі тощо. Паливо, що розглядається, можна використовувати для котлів з автоматичною подачею. Це енергоефективний матеріал із низьким вмістом золи.

teplotvornaya-sposobnost-pellet-blog

Різновиди сировини

Теплоємність пелет та інші експлуатаційні характеристики залежать від виду біопалива. Паливний матеріал може бути виготовлений з наступної сировини:

  • Деревина. Це біопаливо, виготовлені з відходів деревообробних виробництв. Використовуються тирса, стружка, дошки, тріска, бруски, горбиль. Теплотворність деревних пелет визначається породою та складом натурального масиву. Використовується сировина з хвойних та листяних порід.
  • Аграрне. Це паливні матеріали, виготовлені із рослинної сировини. Використовуються лушпиння, шкаралупа, кісточки та інші тверді відходи аграрного комплексу. Найбільш затребуваним матеріалом є лушпиння соняшника. Можуть застосовуватися для виробництва циліндричних паливних гранул солома, стручки, стебла гречки та інше. Тепловіддача пелет представленого типу висока. Недоліком є ​​висока зольність, тому аграрне біопаливо використовується у великих промислових казанах.
  • Інша сировина. У цю категорію входять матеріали на основі торфу, макулатури, твердих побутових відходів, пташиного посліду та іншого.

Можуть випускатись змішані види. Паливо з високим показником зольності виділяє при згорянні багато сажі, тому підходить для великих промислових опалювальних установок. Різновиди пелет із низькою зольністю використовуються для топки котлів у приватних будинках.

Теплотворна здатність

Однією з найважливіших характеристик гранульованого біопалива є теплотворна здатність. Це показник, який відображає кількість енергії та тепла, що виділяються при горінні гранул. Чим він вищий, тим менший обсяг біопалива слід закупити на сезон.

Теплотворна здатність деревних пелет визначається породою деревини. Для агро-пелет та інших різновидів визначальне значення мають параметри вихідного матеріалу. Теплотворна здатність популярних видів біопалива при спалюванні:

  • соснові – 4,73-4,95 кВт/кг;
  • дубові – 5,4 кВт/кг;
  • з лушпиння соняшника – 5,1 кВт/кг.

Для порівняння, теплотворна здатність дров становить лише 2-2,3 кВт/кг. До того ж, при зберіганні та транспортуванні цей гранульований склад займає більше місця. У вугілля цей показник знаходиться в межах від 4,3 до 5 кВт/кг (залежно від хімічного складу). Тому використовувати для опалення пелети вигідніше, ніж дрова, вугілля, торф. Але важливо забезпечити правильне зберігання біопалива. При намоканні теплота згоряння зменшується.

На нашому сайті ви можете замовити пелети та брикети від виробника за доступною ціною. Завдяки наявності складів по Україні, доставка виконується за короткий термін.