Скільки пелет потрібно на зиму?

Кожен власник приватного будинку або іншого приміщення прагне вибрати найефективніший і найдешевший вид палива для обігріву взимку. Цій вимозі відповідають пелети, які за енергоефективністю перевищують дрова і порівняні з вугіллям. Це гранули циліндричної форми, виготовлені із перероблених відходів деревообробки чи сільського господарства. Щоб купити достатню кількість біопалива, важливо розрахувати, скільки пелет потрібно на зиму. Для цього необхідно виконати нескладні розрахунки.

skolko-pellet-nuzhno-na-zimu-blog

Чинники, що впливають на обсяг пелет на зиму

Щоб правильно розрахувати, скільки пелет на зиму потрібно закупити, враховують низку факторів, що впливають на витрати біопалива.

Швидкість використання біопалива залежить від наступного:

  • Розмір об’єкту. Потрібно враховувати не тільки площу опалювальних приміщень на об’єкті, але й висоту стель. Скільки потрібно пелет на зиму, залежить від габаритів кімнат.
  • Температура у приміщенні. Опалювальна система може забезпечувати різне нагрівання. Теплоносій автономного опалення може нагріватися до +40…+95°С. Для підтримки заданого рівня нагрівання потрібно більше або менше палива.
  • Тепловтрати у будівлі. Навіть якщо котел працює на повну потужність, у приміщенні може бути холодно. Це пояснюється високими втратами тепла. При розрахунку потрібно враховувати, який утеплювач використовується в будівлі, чи великі вікна, з якого матеріалу збудовані стіни та дах.
  • Матеріал. Паливні пелети можуть виготовлятися з дерева хвойних та листяних порід, лушпиння насіння та інших горючих відходів. Сировина, використана для виробництва, визначає, скільки тепла вироблятиме біопаливо. Показник може змінюватись від 3,7 до 5,4 кВт.

Бажано закуповувати пелети для опалення будинку взимку із невеликим запасом.

Розрахунок кількості біопалива

Щоб придбати достатній запас пелет на зиму, виконайте простий розрахунок. Наприклад, необхідно забезпечити достатній запас матеріалів для опалення будинку 150 м². Для цього використовуються дубові пелети із теплотою згоряння 5,4 кВт на кг. Спочатку потрібно дізнатися, скільки пелет потрібно для отримання 1 кВт енергії:

1 кВт/кг : 5,4 кВт = 0,19 кг

В середньому для житлового будинку зі стандартною висотою стель потрібно 0,1 кВт/м² енергії для обігріву на годину. Якщо тепловтрати великі або клімат у цій місцевості холодний, потрібно більше теплової енергії і, відповідно, більше палива. На один м² необхідно таку кількість палива на годину:

0,19 * 0,1 = 0,019 кг/м ² * год.

Тепер можна розрахувати, скільки буде витрачатись біопалива за добу:

0,019 * 150 * 24 = 68,4 кг.

Така кількість деревних пелет потрібна для обігріву житлового будинку площею 150 м². Щоб розрахувати скільки тонн біопалива знадобиться на сезон, враховують ККД котла. Потрібно додати запас 10%, якщо продуктивність становить 90%. Разом 68,4 кг + 10% = 75,24 кг.

Якщо котел використовується протягом 5 місяців, потрібно помножити отриманий результат на 150 днів. На сезон потрібно 11 286 кілограмів гранул.

Біопаливо компанії «БіоЕнергоБанк» фасується в мішках по 15 кг та біг-бегах, які зручно зберігати у приміщенні або на вулиці. Потрібно організувати правильні умови зберігання. Якщо пелети намокнуть, теплотворна здатність зменшиться.

Заповніть заявку на замовлення продукції на сайті. Наш співробітник передзвонить вам найближчим часом для уточнення терміну доставки та способу оплати.