Паливні брикети RUF: особливості та характеристики

Брикети RUF мають прямокутну форму. Це екологічно чистий і енергоефективний паливний матеріал, який виготовляють з тирси. У складі немає переробленої кори, піску, ґрунту та інших подібних видів компонентів. Брикети РУФ отримують із листяних та хвойних порід дерева. Купити якісне біопаливо для котлів та печей можна у компанії «БіоЕнергоБанк». Ми виготовляємо деревні брикети, що відповідають європейським стандартам.

Паливні брикети RUF: характеристики.

Вироби РУФ мають форму цегли. Завдяки унікальним характеристикам один брикет здатний замінити великий оберемок дров. Тому паливо RUF поступово витісняє звичні дрова та інші подібні паливні матеріали. Біопаливо у формі цегли має такі параметри:

 • Матеріал – 50/50 сосна та дуб.
 • Розмір – 155 х 65 х 105 мм.
 • Зольність – 0,5-1%.
 • Теплотворна здатність – 4250 ккал/кг.
 • Маса на піддоні (96 упаковок) – 960 кг.
 • Вологість – до 8%.

Багато покупців цікавить, скільки брикетів знаходиться в упаковці. 12 шт. їх упаковують у ТУ плівку, яка добре захищає матеріал від вологи та інших шкідливих впливів. Прямокутні цеглини легко складувати і зберігати в обмеженому просторі.

toplivnye-brikety-ruf-osobennosti-i-kharakteristiki-blog-1

Яке обладнання для виробництва паливних брикетів?

Паливні брикети роблять із використанням спеціального обладнання. Деревина готується до пресування, потім на сировину впливають високим тиском. Це призводить до виділення лігніну – природної клейкої речовини, яка відрізняється здатністю міцно утримувати окремі фракції та волокна переробленого дерева. На виробництві використовується таке обладнання:

 • Дробильне встановлення. Сировина подрібнюється до відповідного розміру.
 • Сушарка. Зі складу забирається зайва волога. У конструкції передбачено тепловий генератор.
 • Прес. Виробники використовують шнековий, ударно-механічний верстат.
 • Механізм подачі. Використовується для транспортування сировини виробничою лінією.
 • Фільтр. Дозволяє прибрати зі складу фракції, що знижують теплотворність готового брикету.
 • Пульт керування. Служить для зручного перемикання техніки, що працює в лінії.
 • Машини для створення упаковки. Фасування товарів для опалення виконується в спеціальну термозбіжну плівку.

Можуть використовуватись інші додаткові пристрої. Це дозволяє підвищити автоматизацію виробництва.

Паливні брикети: плюси та мінуси

Цегла РУФ відрізняється низкою унікальних властивостей. Щоб виріб із пресованої деревини міг добре горіти, він отримує при виготовленні особливу структуру. Паливо має щільну фактуру, виділяє мінімальну кількість сажі. Особливостями даного біоматеріалу є економічність та висока енергоефективність. Можна зменшити кількість палива для обігріву, тому що 1 т RUF замінює 5 кубометрів дров.

Переваги такого біопалива:

 • під час виготовлення не використовуються хімічні речовини, токсичні компоненти;
 • мають високу теплоту горіння;
 • немає потріскування під час горіння, що підвищує пожежну безпеку;
 • скорочується витрата палива до 4 разів (за умови правильного укладання блоків);
 • завдяки особливостям структури пресована деревина практично не вбирає вологу;
 • особлива форма забезпечує зручність зберігання.

На стінках котла, печі, каміна, а також на димарі сажа наростає повільно завдяки низькій зольності складу. Це дозволяє чистити опалювальну установку рідше.

Серед недоліків варто відзначити менш суворі вимоги стандартів, які використовують виробники для виготовлення брикетованого палива. Несумлінні виробники можуть цим користуватися, додаючи до складу кору, а також інші матеріали, які знижують теплотворну здатність та підвищують зольність біопалива. Тому замовляти товар потрібно лише у відомих постачальників. Наша компанія виготовляє брикети лише з якісної сировини.

toplivnye-brikety-ruf-osobennosti-i-kharakteristiki-blog-2

Особливості експлуатації

Відмінною рисою брикетів RUF є можливість використовувати матеріал у процесі приготування їжі. Вироби підходять для розпалювання мангалів, камінів, барбекю. Зазвичай їх використовують для розтоплення невеликих казанів та печей у приватних будинках та на невеликих господарських об’єктах.

Однією з особливостей цегли з пресованого дерева є зручність зберігання та транспортування. У вантажівці з кузовом до 80 кубометрів міститься до 24 т брикетованих матеріалів. У такій же машині за раз можна перевезти лише до 9 т дров. Перевезення рівно укладених пресованих блоків обходиться набагато дешевше.

Звичайні дрова повністю прогорають протягом години, а брикети можуть горіти близько 3 годин. Це підвищує зручність топки. Не доведеться постійно підкидати паливні матеріали, щоб забезпечити потрібне нагрівання. При горінні RUF не виділяють токсинів.

Замовити дрібну або велику партію брикетованих матеріалів можна з доставкою по всій Україні.