Опалення брикетами, яка витрата

Паливні брикети – енергоефективний, простий у використанні вид палива. За технічними характеристиками представлений вид матеріалів перевищує звичайні дрова, прирівнюється до вугілля. Їх виготовляють із пресованих відходів сільського господарства, деревообробної промисловості. Щоб купити потрібну кількість палива, потрібно розрахувати витрати брикетів на опалення. Це дозволить купити досить біологічно чистий матеріал для обігріву будинку, громадського, промислового об’єкта.

Що впливає на витрату

На витрати паливних брикетів впливає кілька факторів. Пресовані матеріали спалюють у спеціальних котлах, печах. Випускаються брикетоване паливо для розпалювання каміна, кам’яниці, приготування їжі на мангалі. На ціну опалення брикетами впливають такі фактори:

  • Режим обігріву. Котел можуть включати мінімальний або максимальний режим опалення. Кількість палива, що спалюється, при горінні буде помітно відрізнятися. Велике споживання паливних ресурсів у північних регіонах, у холодні зими. Якщо людині комфортно при температурі в кімнаті +16…+18°С, вона витрачатиме менше ресурсів. Для підтримки температури +25 … +28 ° С євродрів знадобиться більше.
  • Особливості будинку. Якщо в будівлі великі тепловтрати, споживання палива може значно збільшитися. Тому при розрахунках звертають увагу на товщину та матеріал стін, вид теплоізоляції.
  • Якість палива. Теплотворність дров, брикетів, газу, вугілля відрізняється. Євродрова виготовляють із тирси дерева, відходів агропромислового комплексу. Параметри вихідної сировини помітно впливають на теплотворну здатність.

Збільшення споживання брикетів може неправильне зберігання. Євродрова вбирають вологу з повітря, тому зберігати їх потрібно в приміщенні, що провітрюється, в упаковці. Якщо під час виробництва брикетів використовувалися неякісні матеріали, це знизить тепловіддачу. Тому яка витрата палива буде при покупці тих чи інших брикетів, можна розрахувати приблизно.

otoplenie-briketami-kakoj-raskhod-blog-1

Як розрахувати кількість брикетів для опалення?

Кількість брикетів, які потрібно купити для опалювального сезону, залежить від низки факторів. Тому розрахунок виконують з урахуванням особливостей приміщення, типу котла. Важливо звернути увагу до інші параметри.

Наприклад, потрібно знайти витрати брикетів твердопаливного котла потужністю 100 кВт. Будівля утеплена, використовується нова теплоізоляція. У середньому звичайні втрати в опалювальний сезон становлять 70 Вт на м²/год. Будинок має площу 120 м². Знаючи перераховані дані, можна знайти кількість тепловтрат у період, коли використовується котел або піч:

120 * 190 * 24 * 0,7 * 70 = 26813 кВт, де

190 – кількість днів опалювального сезону;

0,7 – ККД котла;

24 – кількість годин на добу.

Далі потрібно врахувати кількість тепла, що виділяє тонна брикетів. Показник залежить від матеріалів, що використовуються для виготовлення біопалива.

Тепловіддача

При горінні брикети, виготовлені з різних видів відходів сільського господарства, деревообробки виділяють відповідну кількість тепла. При спалюванні теплотворна спроможність євродрів наступна:

  • лушпиння насіння – 5151 ккал/кг;
  • солома – 4740 ккал/кг;
  • тирса – 4400 ккал/кг;
  • деревина – 5043-4340 ккал/кг;
  • брикет Ruf – 4250 ккал/кг;
  • брикет nestro – 4400 ккал/кг;
  • пелети (гранули із сосни) – 4100 ккал/кг;
  • пелети (гранули із дуба) – 4800 ккал/кг.

При виготовленні брикетів з тирси паливо має різну тепловіддачу. На показник впливає вологість сировини, з якої виготовлені євродрова. Що менше вміст вологи, то вище теплотворна здатність. На показник впливає порода деревини. Високу теплотворну здатність мають брикети з дубової та соснової тирси.

otoplenie-briketami-kakoj-raskhod-blog-2

Кількість біопалива

Тепловіддача біопалива залежить від типу вихідної сировини. Але кількість тепла, яке виробляє котел, пекти, залежить від ККД паливного апарату. Показник може становити 70-95%. З огляду на ККД потрібно розрахувати кількість тепла, яке видає опалювальний прилад.

Наприклад, передбачається топити будинок брикетами на основі тирси. При виробництві одержують біопаливо, що виділяє при згорянні 4,5 кВт тепла. Котел має ККД 85%. Потрібно визначити тепловіддачу опалювального приладу:

85% * 4,5 кВт/100% = 3,8 кВт.

Тепер можна дізнатися, скільки біопалива знадобиться для опалення брикетами будинку площею 120 м².

26813 кВт/3,8 кВт = 7056 кг

Далі потрібно помножити одержаний результат на ціну брикетів. Потрібно замовляти паливо із невеликим запасом. Це дозволить компенсувати більші витрати євродрів під час сильних холодів.

Порівняння з дровами

Якщо довгий час ви топили піч, казан дровами, можна розрахувати кількість брикетів на основі фактичної витрати у минулі роки. Нове паливо перевищує дрова за тривалістю згоряння та кількістю теплоти. Тому брикетів потрібно закуповувати приблизно в 5 разів менше, ніж звичайних дров, оскільки витрата паливних брикетів менша.

Середня витрата палива за 2-3 роки потрібно розділити на 5. За показником тепловіддачі тонна євродрів замінює приблизно 5 м³ дров.