На скільки вистачає тонни пелетів?

Купуючи пелети на сезон, продумайте розрахунок достатньої кількості матеріалу. Це паливо, що виділяє багато теплової енергії під час згоряння. Біопаливо здатне замінити дрова та інше тверде паливо. Завдяки високим експлуатаційним якостям його використовують для обігріву приватних будинків, різноманітних громадських об’єктів. Матеріал випускається у вигляді гранул і виготовляється з рослинної сировини. Щоб купити потрібну кількість біопалива, треба розуміти, на скільки вистачить однієї тонни пелет.

na-skolko-khvataet-tonny-pellet-blog-1

Чинники, що впливають на витрату

На скільки вистачає тонни пелет, залежить від кількох факторів. При розрахунку потрібно враховувати особливості опалювального об’єкта та характеристики самого палива. Гранули з сировини відрізняються високою здатністю виробляти тепло, але цей показник у різних видів біопалива різний.

Розглянемо докладніше, що впливає витрати тонни пелет.

  • Температура теплоносія. Котел може працювати за мінімального або максимального режиму нагрівання. Чим вище нагрівання теплоносія, тим більше палива витрачається. Якщо будинок побудований в холодному регіоні, на обігрів потрібно більше біопалива.
  • Особливості утеплення. Якщо тепло швидко виходить із приміщення через неякісну теплоізоляцію, споживання палива збільшується. Тому розраховуючи, скільки тонн пелет потрібно на сезон, звертають увагу на товщину та матеріал стін, утеплювач.
  • Особливості паливного матеріалу. Теплотворність різних типів пелет при спалюванні помітно відрізняється. Гранули для опалення виготовляють із дуба, сосни, тріски, лушпиння та інших матеріалів. Характеристики вихідної сировини помітно впливають на теплотворну здатність та інші експлуатаційні якості.

Споживання тонни пелет може збільшитись через порушення умов зберігання. Опалювальні гранули вбирають вологу з повітря, тому зберігати їх потрібно сухому місці. Якщо під час пелетного виробництва використовувалися матеріали низької якості, це знизить кількість тепла при згорянні.

na-skolko-khvataet-tonny-pellet-blog-2

Витрата споживання пелет

Тонна пелет витрачається з певною швидкістю. Спочатку потрібно дізнатися, скільки палива споживає опалювальне обладнання на день. Отримане значення множиться на кількість днів в опалювальному сезоні.

Слід розрахувати скільки тепла виділяється при спалюванні. Показник залежить від матеріалу, використаного під час виробництва гранул. Варто враховувати, що 1 кг пелет виділяє 4730 Вт енергії, якщо при виробництві використовувалася деревина. Пелети з лушпиння соняшника виділяють до 5,1 кВт теплової енергії.

Наприклад, площа будинку становить 180 кв. Власники використовують для опалення пелети із деревних матеріалів. Спочатку потрібно виконати розрахунок ваги палива, яке витрачається для отримання кіловата тепла: 1 кВт*1 кг/4730 Вт = 210 г.

Витрата на добу розраховується так:

  • При стандартній висоті стель (до 300 см) необхідно витратити близько 100 Вт тепла на годину/м².
  • Витрата становить: 210 г/1 кВт100 Вт/(годм²) = 20 г/(ч*м²).
  • Для обігріву житлового будинку 180 м ² потрібно стільки пелет: 20 г * 180 = 3,6 кг/год.
  • За добу взимку котел споживає 3,6*24 = 86,4 кг.

Далі розраховують, скільки вистачить 1 т пелет (1 т/86,4 кг = 11,5 діб). Відтак у середньому однієї тонни вистачить на 11-12 діб.

Замовити біопаливо за доступною ціною можна у компанії «Біоенергобанк». Ви можете розрахувати вартість на сайті з урахуванням типу палива та сировини, діаметра виробів, виду ємності для зберігання та необхідної кількості продукції.