Міфи про пелети

Пелети – біопаливо, виготовлене з відходів аграрного комплексу та деревообробки. Це енергоефективний вид палива, використання якого дозволяє зменшити витрати на опалення. Про цей паливний матеріал існує кілька міфів. Про які домисли потрібно знати користувачам твердопаливних котлів, розкажемо далі.

1mify-o-pelletakh-lviv.bioenergybank.com.ua

Міф 1. Невеликої кількості пелет вистачить для роботи твердопаливного котла протягом доби для обігріву багатоповерхового будинку

Представлений матеріал виготовляється з відходів сосни або дуба або лушпиння. Гранули мають циліндричну форму та діаметр поперечного перерізу 6-8 мм. Це енергоефективний матеріал, але дивно було б вважати, що однієї жмені вистачить для опалення величезного будинку.

Під час використання пелет підвищується ефективність опалювальної установки. Порівняно з дровами представлений матеріал відрізняється вищою тепловіддачею. Але теплота згоряння пелет залежить від сировини, використаної при виготовленні.

Потрібно врахувати факт, що 1 кг пелет має теплотворну здатність 5 кВт*год (це приблизне значення, тому що воно може відрізнятися залежно від типу біопалива). При грубих розрахунках можна сказати, що кілограма пелетів достатньо для опалення 50 м² протягом години.

При точніших розрахунках з’ясовується, що опалювана площа виявляється ще менше. Твердження, що невеликої кількості гранульованого біопалива вистачить для опалення багатоповерхового будинку – це вигадка.

Міф 2. Оскільки пелети горять краще, ніж дрова, значить, у них щось додають, тому це не екологічно чисте паливо

Це ще одна вигадка людей, які не знають ні технології виготовлення гранульованого палива, ні його особливостей. Правда, що пелети – екологічно чисте паливо, до складу якого не входять токсичні речовини.

Склеювання подрібнених фракцій відбувається за рахунок лігніну. Цей матеріал виділяється, коли на підготовлену сировину діють великий тиск та температура на виробництві. Лігнін – один із екологічно чистих видів сполучних компонентів.

Поширювати подібний міф стали люди, які переконалися, що гранульований матеріал горить краще за деревину. Але насправді аналізований паливний матеріал горить краще завдяки низькій вологості та високій щільності структури.

Міф 3. Пелети можна зберігати за будь-яких умов тривалий час. Але складене в купу гранульоване біопаливо починає погано пахнути, гнити

1mify-o-pelletakh-lviv.bioenergybank.com.ua-2

Поширеною помилкою є твердження, що представлене паливо не вимагає дотримання вимог зберігання. Якщо на пелетний біоматеріал потрапить волога, вона швидко вбереться. При цьому структура гранул порушується, вони розсипаються і використовувати їх за прямим призначенням не можна.

Якщо пелети довго зберігаються на вулиці, вони вбирають атмосферну вологу, відволожуються. Матеріал високої якості стає непридатним для топки. Якщо зберігати дерев’яну, аграрну тирсу в неопалюваному приміщенні, на упаковці з’являється конденсат. Це також стає причиною неможливості використання гранульованого матеріалу для опалення.

Тому потрібно одразу вирішити питання про вибір місця для зберігання. Це має бути сухе приміщення, захищене від перепадів температури.

Ще однією помилкою є твердження, що пелети, складені в купу, починають погано пахнути та гнити. Хоча при виготовленні використовуються відходи з деревини, сільськогосподарських рослин, вони вдаються до комплексної обробки. На сировину діють високі температури, нагрівання. Наявність гнилі у структурі гранул виключається.

Міф 4. Якісні пелети білі, а неякісні – сірі

Це одна з найпопулярніших помилок. Колір, запах та інші подібні параметри є показником якості. Зрозуміти, які матеріали ви придбали, можна тільки при застосуванні. Якщо на гранулах немає тріщин, вони не розсипаються, зовнішні поверхні блискучі це добре.

Міф 5. Можна використовувати гранульоване паливо у звичайному котлі, і воно горітиме не гірше, ніж у пелетній топці

Устаткування для спалювання пелет має систему примусової подачі палива. Якщо відкрити максимально подачу повітря у звичайну піч, частина гранул може просто вилетіти в димар під силою природної тяги. Через широкий розмір між прутами колосникових грат біопаливо висипатиметься в зольник.

Міф 6. Пелетний котел не потребує чищення, складно налаштовується

Навіть малозольні види біопалива виділяють невелику кількість сажі. Згодом вона осідає на внутрішніх поверхнях котла. Періодично потрібно спустошувати зольник, чистити теплообмінник тощо.

Налаштування виконується просто. Користувачеві потрібно лише задати необхідну температуру нагрівання теплоносія.

Міф 7. Пелети в нашій країні важко купити, скоро їх знімуть із виробництва

mify-o-pelletakh-lviv.bioenergybank.com.ua-3

Ще 10 років тому купити пелетне паливо було складно. Але з часом багато компаній стали дооснащувати виробництва обладнанням для переробки природних відходів. Попит на пелетні матеріали зростає, тож зупиняти його випуск виробники не планують.

Купити якісне біопаливо для котлів та печей можна у компанії «БіоЕнергоБанк». Ми випускаємо пелети для обігріву приватних будинків, промислових та комерційних об’єктів.