Деревні пелети та їх зольність: яка система очищення

Пелети – популярний вид відновлюваного палива, зростання споживання якого сьогодні зростає. Випускається безліч видів гранульованого біопалива. Залежно від типу сировини, використаної під час виготовлення, визначаються характеристики палива. Одним із важливих показників, які враховують при виборі, є зольність. Цей показник пелетного палива говорить про можливість використання матеріалу у тому чи іншому типі опалювального обладнання. Якісні пелети можна замовити в компанії «БіоЕнергоБанк».

drevesnye-pellety-i-ikh-zolnost-kakova-sistema-ochistki-lviv.bioenergybank.com.ua-2

Що таке зольність?

При виготовленні пелет використовуються відходи деревообробки та агропромислового комплексу. Залежно від типу сировини визначається показник зольності паливного матеріалу. Випускаються деревні пелети, гранули з лушпиння сільськогосподарських рослин і т.д. Деякі категорії біопалива виготовлені із комбінації сировини різного класу.

Зольність пелетного матеріалу відображає кількість домішок мінеральних речовин у загальній масі. У деревині це значення не перевищує 1%. Але в корі показник може досягати 3%.

Високий рівень зольності визначається у матеріалах, які не пройшли очищення перед виробництвом гранульованого біопалива. Подібна сировина містить у складі землю та пісок, які потрапляють на матеріал із ґрунтових поверхонь. Через це після згоряння палива на внутрішніх поверхнях котла, димоходу з’являються нашарування, сажа.

Чому висока зольність – це погано?

Перед виготовленням паливних гранул матеріал слід очищати від сторонніх домішок. В іншому випадку вийде паливо, яке негативно вплине на роботу опалювальної системи. Наслідки використання низькоякісних пелет у твердопаливному котлі або печі:

drevesnye-pellety-i-ikh-zolnost-kakova-sistema-ochistki-lviv.bioenergybank.com.ua-3
  • Тепловіддача при горінні знижується. Через це пелети в топку доводиться підкидати найчастіше.
  • У камері згоряння, на трубі для відведення продуктів горіння накопичуються тверді відкладення зі спечених мінеральних домішок. Обладнання не зможе працювати правильно, підвищується ймовірність зворотної тяги та займання. Чищення котла або печі буде потрібно набагато частіше.
  • Ресурс роботи опалювального обладнання скорочується. Конструкції швидко забиваються сажею, нагаром.

Обігрів неякісними пелетами призводить до зростання витрат на опалення. Пристрої та механізми швидше зношуються, а обслуговувати техніку доведеться найчастіше.

Класифікація

У разі використання пелет для опалення враховують показник зольності. Біопаливо підходить для топки невеликих котлів у приватних будинках та потужних промислових установок. При виготовленні якісного пелетного палива використовуються породи з мінімальним вмістом смол та мінеральних компонентів. Випускаються такі види пелет:

  • Преміальні – матеріали, що відповідають вимогам європейських стандартів DIN, які підходять для опалення приватних будинків. Це деревні пелети з вогнетривким залишком не вище 0,5%. Дані матеріали виготовляються із дуба або сосни.
  • Стандарт. У поданому матеріалі показник зольності може досягати 0,7%. Це спеціальне біопаливо для опалювальних установок середньої потужності. Для виготовлення подібних пелетів зазвичай використовується очищена сосна.
  • Промислові – пелети з показником зольності понад 0,7%. Зазвичай їх виготовляють із відходів аграрних виробництв. Це лушпиння соняшника, рису, гречки тощо. У складі є олія, тому вогнетривкий залишок подібної групи біоматеріалів може досягати 2,5-4%.

При виробництві деревних пелет наша компанія керується європейськими та державними стандартами.

Методи зниження зольності

Щоб досягти низького показника зольності у процесі виробництва, сировина проходить кілька стадій підготовки. У першому етапі виконується сортування за принципом якості сировини. Матеріали з корою, що мають сліди бруду, відокремлюються від загальної маси. Потім чиста деревина подрібнюється, сушиться та зволожується. Тільки після цього її можна спресовувати.

Особливістю аграрної сировини є найвищий показник зольності. Відсортувати матеріал не можна, тому зниження зольності використовуються спеціальні методи обробки. На сировину діють високі температури та тиск.

Особливості вибору пелет

Чим менша зольність пелетного біоматеріалу, тим рідше доведеться звертатися за допомогою до співробітників обслуговуючої компанії для прочищення димоходу та внутрішніх поверхонь обладнання. При виборі палива варто враховувати наступне:

  • Матеріал із зольністю до 0,5% підходить для використання у побутових котлах. Це продукт преміум-класу. Навіть за умови використання невеликої установки на внутрішніх поверхнях відкладення накопичуватимуться повільно.
  • Зольність до 0,7-1% вважається стандартною для пелет. Це біопаливо підходить для використання у побуті та на господарських об’єктах. Матеріал стандартної якості відповідає вимогам Держстандарту.
  • Зольність до 3% – це високий показник вогнетривкого залишку. Тому подібне паливо підходить для великих промислових котлів та печей. Вони можуть мати автоматичну подачу палива.

Важливо вибирати паливний біоматеріал відповідно до особливостей котла, що експлуатується на об’єкті.